C++ developer

Suntem în căutare de noi colegi pentru extinderea departamentelor noastre C++ din Craiova și Timișoara. Vei fi parte dintr-o echipă responsabilă cu designul, dezvoltarea și implementarea de aplicații de performanță înaltă în C++ pentru clienții noștri.

Departamentul: C++
Locatia: Craiova
Studii: Facultate de profil

Responsabilități

Împreună cu un Project Manager și susținut de întreaga echipă NetRom vei lucra în următoarele activități:

  • Clarificarea și discutarea cerințelor cu clientul;
  • Research-ul și design-ul soluțiilor tehnice;
  • Propunerea de îmbunătățiri atât ale procesului de lucru cât și ale soluției tehnice;
  • Implementarea de soluții tehnice de înaltă calitate;
  • Împărțirea în taskuri și estimarea lor.

Skill-uri și Experiență

  • C++ modern (C++11/17) , STL, boost, Qt
  • Cunoștințe de C, Win32 API;
  • OOP, algoritmi, principiile SOLID și procesul TDD (Test-driven development);

Apreciem aptitudini precum:

  • Problem solving;
  • Atenție la detalii;
  • Dorința de a învăța și evolua;
  • Lucru în echipă;
  • Nivel foarte bun al limbii engleze.

Cunoștințele următoare constituie un avantaj:

  • macOS programming (Cocoa, Objective-C, Swift);
  • Experiența cu frameworkuri pentru Unit testing;
  • Metodologii software Agile precum SCRUM sau Kanban;
  • Platforme Cloud (Amazon AWS, Microsoft Azure);
  • HTML5, CSS și frameworkuri de JS precum React, Angular, Vue.JS.

Is this not what you're looking for?

No problem! We also have other programs for students that you may be interested in

Interesat să te alături? Trimite-ne CV-u tău la